Dlaczego warto zlecić nam zaprojektowanie domu?

• bo projektujemy domy na indywidualne zamówienie, nie są to projekty powtarzalne, typowe
• bo kompleksowo zajmujemy się projektem (od projektu koncepcyjnego, poprzez projekt budowlany wielobranżowy po projekt wykonawczy oraz uzyskanie pozwolenie na budowę i wszelkich potrzebnych uzgodnień)
• bo każdy projekt rozpatrujemy pod kątem potrzeb inwestora
• bo w rozsądny sposób stosujemy najnowsze rozwiązania
• bo nasze projekty się podobają

Dlaczego dom pasywny?

W związku z narastającym zainteresowaniem budownictwem pasywnym i energooszczędnym w Polsce, szerokim rozreklamowaniem przez media i producentów technologii wspierających idee domu pasywnego przedstawiamy Państwu nasze przemyślenia. Jesteśmy grupą projektantów z 15 letnim doświadczeniem w projektowaniu zarówno domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej oraz w profesjonalnej aranżacji wnętrz. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy popatrzeć na nowości technologiczne z należytym dystansem i dzięki temu będziemy w stanie dobrze doradzić naszym Inwestorom.

Na niniejszej stronie przedstawiamy Państwu nasze propozycje domów pasywnych/energooszczędnych. Szczegółowo przedstawiamy nowoczesne technologie wspierające ochronę środowiska.

Dlaczego warto wybudować dom pasywny?

Bo jest energooszczędny, ekologiczny i zmusi do tego prawodawca.
Dom pasywny to przedewszystkim ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ. Wiąże się z tym bezpośrednio znaczne obniżenie kosztów użytkowania. Taki dom potrzebuje minimum energii by utrzymać ciepło. Energię do domu pasywnego możemy czerpać z tradycyjnych rozwiązań (np. gaz, prąd, olej opałowy) lub, co wiąże się z EKOLOGIĄ, z naturalnych źródeł energii (np. pompa ciepła, ogniwa fotowoltaiczne, elektrownia wiatrowa). Trzecim powodem dla którego warto jest zdecydować się na budowę domu pasywnego jest Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (wersja przekształcona), (Dz. Urzędowy Unii Europejskiej I. 153, z dnia 18.6.2010, s. 13, PL), w artykule 9, punkt 1, stwierdza:

Państwa członkowskie zapewniają, aby: po dniu 31 grudnia 2018 r. nowe budynki zajmowane przez władze publiczne oraz będące ich własnością były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii” oraz, że „do dnia 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii.